Přeskočit na obsah

Jedeme in line až do Le Mans

  • od

Jedeme in line až do Le Mans

Zdánlivě článek “mimo mísu”. Jak může souviset nějaké jedeme in-line s managementem? Může! A já vám ukážu jak a proč.

S Michalem Nepovímem se známe už dlouho. Dokonce déle, než jsme si oba mysleli. Já jsem působil jako učitel na průmyslovce, kde Michal studoval, ale to jsme ještě oba netušili, že nás osud svede dohromady na úplně jiné cestě. Michal jezdí in line. Tedy ne jen tak rekreačně, se sluchátky v uších kolem vody. Jezdí závodně. Kdo neviděl, jak se kolečkář řítí po dráze rychlostí více jak 40km za hodinu, neuvěří, co se dá na in line bruslích všechno dělat. In-line závodní komunita je v Čechách dost malá a jen málokdo “zvenku” ví o závodech a seriálech závodů, které tito závodníci jezdí. A jen málokdo ví o těch zahraničních. A asi nejslavnější z nich je 24 hodinovka v Le Mans.

24 hodin v Le Mans

Asi vám to něco říká. Jeden z nejstarších vytrvalostních automobilových závodů na světě, proslavený mimo jiné i několika filmy s hvězdným hereckým obsazením. Ale on se jezdí i in-line. 24 hodin krouží závodníci po 4,2 km dlouhém Bugatti okruhu, před tribunou plnou diváků. Většinou jedou v 10 členných týmech, ti nejodvážnější pak buď SOLO nebo ve DVOJICI.

A Michal už byl v Le Mans na in-linech  devětkrát. Letos pojede v Le Mans po desáté, tentokrát s Karlem Jirákem závod DUO. A teď ten management. Pro Michala s Karlem organizujeme a zajišťujeme support tým. Byl jsem s Michalem v Le Mans již třikrát a vím, jak výkon závodníků závisí na podpoře tohoto servisního týmu. Chceme ho připravit a zajistit, aby se kluci mohli soustředit na svůj výkon. Chceme, aby byli na bedně. Budeme stát proti profíkům. Jak jezdcům zahraničních profi stájí z Powerslide a dalších, kteří si in-line ježděním vydělávají (u nás naprosto nepochopitelná věc), tak i proti jejich profi support týmům. A to je naše manažerská práce. Příprava a organizace, zajištění a realizace. A my těm profíkům chceme ukázat, že to umíme i v našich skromných podmínkách. Že dokážeme dát dohromady podporu závodníkům, kteří nejen že jim umí šlapat na paty, ale dokáží je i porazit.  Kdo chce pomoci, jde na stránky JEZDÍME IN LINE, Tady tvoříme týmy pro virtuální i skutečné supporty. Jak se zapojit najdete na stránkách. Pojďte do toho s námi!

Zapojte se do naší support in line komunity!