Přeskočit na obsah

SMART manažer

Manažerem se člověk nerodí, manažerem se stává.  Někdo dobrovolně, protože ho to baví, někdo z nutnosti, protože bylo potřeba organizovat a řídit procesy.  

Jakmile jednou usednete do manažerského křesla, začne vám kolotoč, který chvílemi připomíná i centrifugu. Neustálý souboj s časem, přípravou a realizací úkolů, hledáním správných postupů a lidí. Okamžiky uspokojení nad hotovým projektem střídáte s nestíháním a stresem z nesplněných úkolů. Roztočený kolotoč, ze kterého mnozí vystupují až s tzv. syndromem vyhoření, vyčerpáním a trvalým poškozením svého zdraví. Čas od času si sice slibujeme, že začneme něco dělat jinak a občas to i zkusíme, ale výsledky se dostaví jen výjimečně.

Management s úsměvem

Management s úsměvem jsou moje lety a praxí osvědčené postupy, návody a rady, jak manažerský kolotoč zvládat s úsměvem a v pohodě. Vlastně nejenom moje, ale všech, které jsem na své manažerské cestě potkal a jejichž rady jsem využil. Protože dobrá a fungující rada nebo zkušenost vám nahradí roky vlastních omylů. 

SMART manažer

SMART techniku zná management už řadu let. Často trochu podceňované parametry pro dobrou definici cílů zažily renesanci se zaváděním projektového řízení do obecné manažerské praxe a pro mne to byl ten správný impuls, spolu s Paretovým pravidlem ke změně, která měla ohromný význam. 

Chytrý manažer využívá

Vědomosti

Najdete je sice v učebnicích, ale špatně se hledají a často zapadnou v záplavě slov, které autoři používají, protože jsou placeni za stránku. A oni potřebují, aby kniha byla co nejtlustší.

Rady

Životní zkušenosti a osvědčené postupy všech okolo vás, které lze vhodným způsobem využít pro vaši práci. Nemusí být z vašeho oboru, ale inspirovat vás rozhodně mohou.

Zkušenosti

Ty  v učebnicích nenajdete. Ty musíte získat vlastní prací, pozorováním, zkoušením a vyhodnocováním svých pokusů, omylů a úspěchů. A také je získávat od druhých.

Několik kroků, drobné změny, které změní váš manažerský život. Úplně. Přestanete se prát se stresem a časem a začnete žít svůj  život v pohodě. S úsměvem budete stíhat vše, co potřebujete. A budete  mít čas na sebe, na svoji zábavu, na svoji rodinu, na své okolí!.

Management s úsměvem a SMART přístup jsou základním krokem pro změnu k efektivnímu managementu. Buďte SMART a zvládejte vše s úsměvem.