Přeskočit na obsah

Moravské prázdniny

V druhé polovině léta COVID začal opět vystrkovat růžky a mně to neustálé zlehčování situace našimi politiky připadá dost nepochopitelné. Jestliže někde začíná hrozit riziko, tak je nutné začít plánovat opatření a vytvářet plán na řízení rizik. To je ostatně jeden ze základních kroků při plánování projektů a identifikaci možných rizik.

Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života a po ní opatrně vykračoval.

Muzeum  J.A. Komenského. Jeho myšlenky a návrhy byly  pro smysluplné vzdělávání  opravdu nadčasové a jak se zdá u většiny našich politiků se zcela minuly účinkem. Asi ve své době nechodili do správných škol a v dospělosti pak úlohu dalšího vzdělávání evidentně podcenili. 

To Zlín je jiná historie, připomínající  jednoho z největších ekonomů naší minulosti, pana Bati. Moje babička u Bati ve Zlině pracovala a Baťovy zápisky nebo projevy byly jedním z prvních pramenů, kde jsem hledal inspirace a rady pro své manažerské začátky. Legendární „21“ je dnes sice sídlem úřadů, ale s Baťovou minulostí se tu setkáte, téměř na každém kroku. Ať je to „vizoška“ stavby, zachované řízení původní kotelny, fungující pater- noster až do 20 patra nebo výhled na Zlín ze střechy této budovy s plastickým modelem na město. Škoda jen, že COVID zlikvidoval provoz kavárny, protože výhled ze střechy Baťovy „21“ je opravdu nezapomenutelný.

A zpátky do dávné historie. Vstup do architektonicky zajímavého řešení nové budovy muzea Velkomoravské říše vás přenese ke kořenům vznikajících států na našem území a  Velehrad je pochopitelně centrem nejen té současné duchovní síly, ale připomínkou i těch počátků. Realistické scenérie zdejšího „skanzenu“ vám tak umožní nahlédnout alespoň trochu do podmínek tehdejšího života Velkomoravské říše. A do současnosti vás mohou rychle vrátit místní palírny, kde najdete pálenky snad ze všeho, co zde roste a dává plody.  

Slavkov
Luhačovice
Buchov - výstava

Lázeňství se sice nepyšní tak letitou historií, ale patří k k novodobé historii stejně jako například bitva u Slavkova. Památky a upomínky na dobu nedávno minulou najdete nejen na obnovovaných zámcích a hradech, kde vás překvapí místní umělci svými výtvory, ale i v místech, které byly poznamenané socialistickým vývojem  a dnes hledají novou tvář a uplatnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..