Přeskočit na obsah

Nehrajte svůj život jako Člověče, nezlob se!

  • od

Začal nový rok 2016 a většina z vás ho určitě zahájila nějakým slibem či předsevzetím. Určitě chcete nějakou změnu. Lepší a spokojenější život, vydělat více peněz , méně pracovat, zhubnout, něco se naučit…

Když ale budete dělat stejné věci jako dosud, dostanete také stejné výsledky jako dosud.

Takže to chce opravdu nějakou změnu, ale ne změnu ve slibech, ale změnu v postupech a každodenní práci.

Co udělá vlastník  sportovního klubu, když chce změnu výsledků? Buď koupí nové hráče nebo nového trenéra. Nebo obojí najednou. Vy jste vlastník sebe sama, takže nového hráče koupit nemůžete. Můžete ale koupit nového trenéra – tj. postupy a metody, podle kterých budete hrát v novém období.

Všimněte si, že ve sportu se málokdy potkáte se skvělými trenéry, kteří byli skvělými hráči. Ono totiž nestačí ten svůj sport perfektně zvládat, jako trenér musíte mít i něco jiného. Schopnost  předat  a naučit, rozvíjet potřebné dovednosti, najít správnou cestu, motivovat, přizpůsobit se podmínkám, a řadu dalších věcí, které jako sportovec neřešíte. A všimněte si také toho, že v různém stadiu sportovního výkonu potřebujete různé trenéry. Jiného na začátku, když se to učíte, jiného v období, kdy potřebujete rozvoj na špičkovou úroveň.

V životě i v podnikání je to úplně stejné jako ve sportu!

Jenže my si neustále myslíme, že všechno zvládneme sami. Sami se něco naučíme a sami to pak budeme zdokonalovat. A bohužel  je takto postaveno i školní vzdělávání. Dostanete nějaký text či „moudro“ a máte se ho naučit a při zkoušení ho zopakovat nebo použít na nějaký školní příklad. Žádné pochopení a aplikace v praxi, žádné praktické opakování pro zdokonalení.

Jestliže chcete běhat  závodně  na 100m, tak neustále trénujete a opakujete, zdokonalujete a využíváte všechny možné dostupné pomocníky pro vaše zlepšování. Máte trenéra, který vám radí, pomáhá a hledá správné postupy.

Tak proč to stejně tak neděláme v životě a v podnikání?

Vymlouváme se na spěch, na množství práce, na okolí a na všechno možné, jen abychom si nemuseli přiznat, že něco děláme špatně.

Mám pro vás cestu, jak to změnit.

Respektive dvě. Tedy jestli opravdu chcete změnu a se sebou něco udělat. Dopředu říkám, že to nebude úplně jednoduché, žádná zkratka a zázrak zde nefunguje. A je jenom na vás, kterou si vyberete.

První cesta je vyšlapanější, většinou už ji znáte. Samostudium a seberozvoj. Nakupte chytré knížky. Nechte si poradit. Od koučů osobního rozvoje a obchodníků s nadějí. Pusťte se do studia. Tak jste dosud zvyklí. Čtěte, hledejte nové myšlenky, dělejte si výpisky, pište si na zrcadlo a svoji nástěnku citáty a moudré věty. Snažte se podle nich něco změnit. Kupte si moderní on-line kurzy a procházejte videa a texty na počítači. A když budete mít štěstí a dokážete udržet pozornost na vybrané téma, dokážete si dát reálné cíle a sami si je také objektivně kontrolovat, určitě dokážete změnu úspěšně realizovat.

Bude to velmi dlouhé, často bolestné. S mnoha slepými ulicemi, zastávkami, vracením se zpět na začátek, se stresem a depkami. Bude to jako hra Člověče, nezlob se. Několikrát se vrátíte na začátek, několikrát stojíte, ale když vytrváte, do cíle dojdete. Jen si myslím, že lidský život je příliš krátký na to, opakovat tuto hru neustále do nekonečna.

Druhá cesta, kterou vám nabízím, je cesta chytrých manažerů. Manažerů sebe sama, kteří chtějí uspět na svém sportovním poli. Najděte si svého mentora. Ne kouče, ale mentora.  Mentora, který bude poradcem na vaší cestě, který spolu s vámi bude hledat správný směr. Někteří možná budou potřebovat kouče, protože potřebují začít úplně od začátku, ale pro většinu bude potřebnější mentor. Zrcadlo, pomocník, někdo, kdo vás vyslechne. Někdo, kdo s vámi bude opakovat  a upevňovat dovednosti. Kdo vás bude motivovat a kdo vás pochválí, když se bude dařit. Člověk,  se kterým můžete rozebrat svůj problém a hledat lepší cestu.

Ani tato cesta není snadná. Je to o komunikaci, o důvěře, o vzájemných sympatiích. Ale stejně jako ve sportu, i zde platí, že když se najdou ti praví, tak výsledky jsou  skvělé a někdy i překvapivě rychlé.

Vyzkoušejte tuto cestu.

Můj měsíční program CHYŤ SI SVŮJ ČAS je určen pro všechny, kteří chtějí být chytrými manažery. Naučíte se efektivně řídit svůj čas a naučíte se techniky a postupy, které využijete i v dalších činnostech.

V měsíčním programu zkombinujeme výukové efektivní metody, které mám vyzkoušené dlouholetou praxí a vím, že fungují.

Ano, bude Vás to něco stát.

Protože začíná rok 2016, tak je bonusově snížená cena  2016 korun.

Tato cena platí celý leden 2016,  jako můj dárek k vašemu rozhodnutí udělat opravdovou změnu. A spočítejte si, kolik jste zaplatili v poslední době ze nejrůznější aktivity a vzdělávání, které vám slibovaly nějakou změnu a nesplnily vaše očekávání.

Od 1.února již bude cena programu 3900,- Kč.  I tak se bude jednat, v porovnání s nákupem knih, internetových kurzů nebo  neplodně stráveným  časem při samostudiu, spíše o symbolickou sumu za nastartování vaší změny.

 

Svému programu věřím, takže vám mohu dát i záruku vrácených peněz, když budete mít pocit, že program nesplňuje vaše představy.  Do 10 dnů od vašeho zahájení můžete z programu vystoupit a já vám celou částku pošlu zpět.

A po absolvování programu, se rozhodnete, zda je pro vás tato cesta tou správnou a vy v ní budete pokračovat. Se mnou, nebo s někým jiným, ale na této cestě.

 

Chcete-li čas na rozmyšlenou, můžete si stáhnout můj e-book Efektivní řízení času, kde vám nabízím ochutnávku některých postupů, které pak v programu společně nastartujeme do vašeho života. Ale nezapomeňte, že bonusová cena 2016 Kč platí jen v lednu 2016.

Nehrajte se sebou Člověče, nezlob se. Tvořte svůj život!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..